Gynekologické ordinace, ambulance - Gynekologie

Reklama vaší ordiance/kliniky - oslovte až 5 276 potenciálních pacientů měsíčně

Gynekologické ordinace a ambulance

Gynekologické ordinace a pracoviště se dělí na dva základní druhy:

Státní gynekologické ordinace (ambulance)
Státní gynekologické ordinace najdete ve větších nemocnicích a zdravotních střediscích. Vybavení těchto gynekologických ordinací bývá většinou zastaralé a velice opotřebované. Většinu zákroku hradí zdravotní pojišťovna, popřípadě jsou na ošetření malé poplatky. Ve státních gynekologických ordinacích často narazíte na dlouhé fronty, nepříjemný personál a ne vždy profesionální ošetřující lékaře.

Soukromé gynekologické ordinace (ambulance)
Jsou na tom co se týče vybavení a celkové péče mnohem lépe než státní gynekologické ordinace. Vybavení bývá novější a měné opotřebované, často jsou zde při vyšetřeních používané nejnovější přístroje (oproti státním ordinacím, kde jsou přístroje většinou zastaralé a opotřebované).

Co se týče personálu v soukromých gynekologických ordinacích (ambulancích) tak je to asi jako v jiném druhu podnikání - záleží na tom jak kde, ale obecně by se personál v soukromých ordinacích měl chovat profesionálněji a příjemněji. V soukromé gynekologické ordinaci se také lépe objednáte na vyšetření a často máte na výběr mezi několika typy vyšetření nebo používaných vyšetřovacích pomůcek. za ošetření v privátní gynekologické ordinaci (gynekologické ambulanci) si však výrazně připlatíte.

Jak najít gynekologa?
Při vyhledávání gynekologického pracoviště (ambulance) jsou důležité tři zásadní věci - kvalita péče, dopravní dostupnost a cena služeb. Při hledání doporučujeme využít katalog firem firmy.cz, a to konkrétně sekci Gynekologické ordinace a pracoviště. Tam naleznete většinu gynekologických ordinací a pracovišť v ČR. Poté co si vyberete dopravně a cenvoě výhodnou ordinaci doporučuji sekci Gynekologové na webu Znamylekar.cz. Tam naleznete recenze a bodové ohodnocení většiny českých gynekologů. Tyto recenze a hodnocení píší samotní uživatelů (klienti). Snadno tak poznáte který gynekolog/ordinace je kvalitní, jaký má přístup k pacientů a co si o ní myslí ostatní.

Některé z gynekologických ordinací poskytují i další doplňkové služby, o kterých možná nevíte. Jedná se především o zprostředkování předporodních kurzů, které obsahují několik přednášek na různá témata, která jsou pro těhotnou maminku velice důležitá a která by jistě měla vědět. Další zprostředkovanou službou jsou cvičení pro těhotné ženy, která ženy ocení především v momentu porodu.

Těhotenská cvičení pro ženy poskytována gynekologickými ordinacemi

Poskytují ženě pohybovou aktivitu, kterou její tělo potřebuje. Zároveň jsou ale tato cvičení koncipována tak, aby nebyla namáhavá příliš a také, aby měla blahodárný vliv na plod. Jedná se vlastně o zlepšení fyzické, ale i psychické stránky těla, neboť pouze pokud obě dvě budou dobře fungovat, může být jak maminka, tak i miminko šťastní.

Vhodná cvičení pro budoucí maminky

  • Posilování svalů břišních
  • Posilování svalů pánevních
  • Cviky na správné držení těla
  • Cviky na zvýšení kapacity plic
  • Posilování svalů prsních a další cvičení

Přednášky na témata o těhotenství, porodu a kojení

Aby mohla žena porodit zdravé a spokojené dítě, musí být především nejprve spokojena ona sama. Proto je dobré se co nejlépe na porod a vše s ním spojené připravit. Proto se v posledních letech začaly velmi rozmáhat přednášky pro těhotné ženy a jejich partnery, které mají za cíl navodit psychickou pohodu.
Kurzy většinou obsahují 6-10 setkání, rozčleněné na jednotlivé oddíly. Každé sezení trvá přibližně 2 hodiny a obsahuje jak část teoretickou, kde se budoucí maminka s partnerem dozví mnoho užitečných informací, tak také část praktickou, kde si mohou oba partneři vše sami vyzkoušet. Například to, jak správně miminko přebalit, vykoupat, nakrmit a další. Partneři se díky těmto kurzům dostanou do správné psychické rovnováhy a budou se na příchod miminka více těšit.


Reklama vaší ordiance/kliniky - oslovte až 5 276 potenciálních pacientů měsíčně


Reklama na webu | Kontakt
Copyright © 2011-2013 GynekologickéOrdinace.cz