Gynekologické křeslo - Gynekologie

Reklama vaší ordiance/kliniky - oslovte až 5 276 potenciálních pacientů měsíčně

Nedílnou součástí každé gynekologické ordinace je gynekologické křeslo, na němž je prováděno veškeré vyšetření pohlavních orgánů. Existuje hned několik typů gynekologických křesel, která se liší svou výškou, nastavením a také vybavením. Rozhodující je také barva, která dodává ordinaci příjemnou atmosféru a pacientky se nemusí ničeho bát.

Existuje gynekologické křeslo, jehož pevná výška činí 800 milimetrů. Jde na něm manuálně nastavit sklon opěradla, plynule od lehu do sedu, přičemž je sedák pevný. Dalším druhem jsou gynekologická křesla, jejichž výška je nastavitelná elektropohonem, a to od 640 do 940 milimetrů. Sklon opěradla opět lze plynule nastavit manuálně od lehu do sedu. Některé typy umožňují nastavení sklonu opěradla provádět elektropohonem zcela plynule. V současné době jsou v nabídce i gynekologická křesla, jejichž výška je nastavitelná elektropohonem, stejně tak i sklon opěradla a sedáku. Taková speciální křesla mohou mít naprogramovány tři pracovní polohy. Lepší variantou je pohodlné křeslo, kterému je umožněno rychlé změny z klasické polohy na polohu vleže, aby mohlo být provedeno vyšetření ultrazvukem. Některá gynekologická křesla umožňují nožní díl nastavit elektropohonem.

Mezi další vybavení gynekologických křesel patří hygienická miska a držák na papír. Dá se k nim dokoupit také další příslušenství, jako je držák na kolposkop od vybraného výrobce, lýtkové opěrky bez kloubu, lýtkové opěrky s kloubem, nožní ovladač elektromotoru, fixační kloub na eurolištu nerez anebo pomocný nástupní stupínek.

Gynekologické křeslo
Gynekologické křeslo

Existují i gynekologická křesla vybavená kolečky pro lepší manipulaci a přesouvání. Rozměry jednotlivých křesel jsou různé, a proto je vhodné do ordinace vybírat takové gynekologické křeslo, které se tam vejde. Gynekologická křesla jsou určena pro ambulantní vyšetřování a pro provádění běžných zákroků v ordinaci, nejsou vhodná pro náročné zákroky, které by se měly provádět ve specializovaném prostředí. Důležité je, aby gynekologické křeslo zajišťovalo maximální komfort, čímž se pacientky budou cítit bezpečně a první návštěvnice nebudou mít strach. Gynekologická křesla jsou většinou potažená koženkou, která může být různě barevná. Tento materiál se používá pro lepší čištění.

Nebojte se gynekologické prohlídky, útulná ordinace vás přiměje zapomenout na strach z první prohlídky. Nic není natolik bolestivé, abyste to nevydržela. Dodržujte pravidelné preventivní vyšetření, čímž předejdete možným nemocem, ba dokonce i nádorům. Je tak včas odhalena závažná nemoc, která může být včas vyléčená. Návštěvy u gynekologa by se neměly brát na lehkou váhu.

Atmos chair 41

V současnosti jsou na trhu důmyslně řešená, flexibilní a výškově nastavitelná křesla s překrásným designem. Ta uspokojují i ty nejvyšší nároky pacientek.
Jedním z nich je také přístroj ATMOS CHAIR 41.

Komu je ARMOS CHAIR 41 URČEN A CO NABÍZÍ

  • Je určen jak mladým, tak i starším pacientkám.
  • Toto křeslo zprostředkuje při vyšetření jedinečný pocit relaxace a uvolnění.
  • Lékař má možnost si předem naprogramovat nastavení, které bude na daný zákrok potřebovat.
  • Křeslo nabízí kombinaci pohodlí s ergonomicky tvarovanými opěrkami nohou
  • Možnost zvolit si pro každý zákrok tu nejoptimálnější polohu

Další výhody

Velkou výhodou tohoto gynekologického křesla je také to, že je maximálně dostupné i pro drobné ženy a naprosto bezpečné, takže se v něm bude cítit dobře i starší populace. Navíc je křeslo konstruováno tak, že umožňuje gynekologické vyšetření také ženám postiženým.
Držáky nohou jsou rozšířeny a integrovaný zdroj pro zásuvku umožňuje připojení jak pro kolposkop, tak pro ultrazvukový přístroj bez nebezpečných kabelů. Ideální pozice je nastavitelná pouhým stiskem tlačítka v podstatě kdykoliv dle individuálních potřeb. Tato gynekologická křesla jsou jistě inovativní a jsou přínosem jak pro ženu, která je v maximálním fyzickém a psychickém pohodlí, tak i pro lékaře.

Psychologické působení barev v gynekologické ordinaci

Vhodné barvy

Nevhodné barvy

Žlutá, oranžová, červená a jejich kombinace- působí velmi příjemně

Zelená, modrá, fialová- působí studeně, nepříjemně


Reklama vaší ordiance/kliniky - oslovte až 5 276 potenciálních pacientů měsíčně


Reklama na webu | Kontakt
Copyright © 2011-2013 GynekologickéOrdinace.cz